Nie zarejestrowałęś się jeszcze? Dlaczego nie zrobić tego dzisiaj?
Zarejestruj sie  

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 
Regulamin organizacji

#1
REGULAMIN NIE AKTUALNY

Każda organizacja musi mieć zasady, a więc i tej to nie ominie.

Dowództwo
Na czele organizacji stoi Dowódca.
Obecnie dowódcą jest Khirion.

Dowódcę można zmienić jeśli jest taka wola ludu. W przypadku potrzeby zmiany prosił bym o przedyskutowanie sprawy z dowódcą, bo być może problem który jest da się rozwiązać. W innym przypadku należy przeprowadzić trwające tydzień głosowanie, w którym wybrana zostanie nowa osoba. W głosowaniu powinien być do wyboru również poprzedni dowódca. O wygranej decyduje większość głosów.

Zastępcy
Dowódca może wyznaczyć zastępców, którzy mają pomóc mu, aby organizacja działała jak najlepiej. Zastępcy mają możliwość samodzielnie podejmować decyzje w zakresie powierzonym przez dowódcę.

Decyzje w organizacji
Przyjmuje się zasadę, że im mniej jest czasu na podjęcie decyzji, tym większą autonomię posiada dowódca. Jeżeli dana decyzja nie musi być podjęta szybko, to powinna być przedyskutowana w szerszym gronie przed jej podjęciem. Ostateczną decyzję podejmuje jednak dowódca lub zastępca, jeżeli został do tego wyznaczony. Dowódca powinien wziąć pod uwagę zgłoszone uwagi, a jeżeli ich nie bierze, to powinien poinformować jakie ma motywy działania.

Operacje
W ramach operacji dowodzi wyznaczona osoba (lub osoba która się do tego zgłosiła). Posiada on władzę absolutną. Nie wolno kwestionować jego decyzji w trakcie trwania operacji. Wszelkie uwagi po. W czasie trwania operacji na kanale głosowym odzywa się tylko dowódca operacji oraz osoby które mają informacje ważne dla operacji. Należy się powstrzymać od zbędnych komentarzy.

Członkowie
Członkiem organizacji może zostać każda dojrzała osoba. Nie ma ograniczenia wieku, ale wymagana jest kultura osobista i dojrzałość emocjonalna. Nowi członkowie będą przyjmowani na okres próbny (około 2 tygodni). W czasie tego okresu, chcemy potwierdzić, że osoba pasuje do organizacji. Jeżeli nikt nie będzie miał zastrzeżeń do osoby po tym okresie, to taka osoba zyska status pełnego członka organizacji.

Na koniec
Jeżeli ktoś ma problem z dowódcą, zastępcą albo innym członkiem organizacji to należy porozmawiać z dowództwem. Jesteśmy ludźmi, sami popełniamy czasem błędy, ale jako ludzie dorośli staramy się je rozwiązywać.

Regulamin będzie rozszerzany w ramach potrzeb. Każda zmiana zostanie poddana dyskusji. Można również zgłaszać własne wnioski.
OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Regulamin Forum Khirion 2 2.085 2017-03-26, 11:41 AM
Ostatni post: Swiety
Lightbulb Nowe osoby w organizacji Khirion 0 528 2017-03-04, 06:57 PM
Ostatni post: Khirion
  Regulamin propozycja 2. Swiety 2 966 2017-02-01, 08:04 PM
Ostatni post: Khirion
Information Regulamin Organizacji v2.0 Khirion 0 674 2017-01-31, 11:59 AM
Ostatni post: Khirion
  Regulamin dyplomacji Swiety 0 520 2017-01-23, 12:30 PM
Ostatni post: Swiety

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości